Publikováno: v sekci: Novinky.

Trevor Gerszt (výkonný ředitel Coin IRA) napsal, že „Bitcoin zažívá stejný negativní trend, který ovlivňuje zlato.“  Jedním z důvodů je, že Bitcoin figuruje ve většině portfolií jako minoritní komponenta, což je důvod, proč patří mezi první aktiva, která jsou likvidována, když marginální investoři potřebují hotovost.

Dalším zásadním faktorem ovlivňujícím vývoj kryptoměny je pokles objemu obchodování v Číně, který lze připsat na vrub státním zásahům a regulaci trhu, které mají přímý impakt na menší investory a jejich opouštění trhu a kombinace těchto dvou elementů pak vytváří silný negativní dopad na ceny Bitcoinu.

Dalším důvodem poklesu hodnoty Bitcoinu je neustále rostoucí přesvědčení, že kryptografické měny jsou manipulovány aneznámými entitami. Ripple CEO Brad Garlinghouse řekl minulý měsíc, že ​​„Čína ve skutečnosti ovládá více než 50 procent Bithoinové hash rate.“

Toto tvrzení musí být prokázáno, nicméně není zcela neopodstatněné. Bitmain – pekingská hardwarová firma zabývající se těžbou kryptoměn – ovládá 47,2% Bitcoinové ​​těžby. Pokud tato hodnota přesáhne 50 procent, firma může případně manipulovat se sítí Bitcoin, jak to bude považovat za vhodné.

Jak bylo uvedeno, marginalita v portfoliích, první vakuum, resp. mnohé restrikce ze stran politické garnitury, nebo regulatorních orgánů, jako jsou centrální banky a jiné orgány státu, velká volatility (pro mnohé drobné investory, kteří by za jinak nezměněných okolnost tvořili likviditu trhu) a rostoucí tenze na mezibankovním trhu (IR diferenciál) příliš nenaznačují další možnost rychlého a dramatického posílení BTC. Podobné faktory ovlivňují trh se zlatema, které je, v drtivé většině případů, také pouze okrajovým participantem portfolií.

Graf: BTC/USD