Publikováno: v sekci: Novinky.

Euro rozšířilo své ztráty vůči americkému dolaru z poloviny dubna (1,24) na téměř 6%. Politická nejistota v Itálii a Německu, „slabá“ Evropská centrální banka (ECB), „jestřábí“ Federální rezervní banka (Fed) a riziko eskalace obchodní války mezi USA a EU byly klíčovými faktory, které stály za oslabením EUR / USD, říká zpráva Lloyds Bank.

Nicméně po opakovaném testování a udržení úrovně 1.15 je pravděpodobné, že pár by se mohl z této oblasti znovu začít posilovat. Politické klima v celé Evropě se poněkud uklidnilo a data z poslední doby jsou pevnější. Současně, trh očekává, předpoklady se zvyšují, že ECB bude jednat rychleji, než se zdálo, v oblasti utahování měnové politiky a že schopnost amerických sazeb ovlivňovat vývoj USD je omezená.

Nejnovější vyjádření členů rady ECB naznačují, že první zvýšení sazeb v září 2019 je realistickou perspektivou. To je za horizontem tržního ocenění, ale v souladu s prognózou. Dynamika úrokových sazeb by proto měla být pro EUR / USD stále více prospěšná.

Naproti tomu hrozba obchodní roztržky s americkým prezidentem Trumpem stran evropského automobilového sektoru a riziko zvýšeného napětí mezi USA a EU by mohly v listopadu vyvolat medvědí sentiment před polovinou amerického volebního období.

„Nicméně naše základní modely odhadují reálnou hodnotu EUR / USD na úrovni okolo 1,22, zůstáváme pozitivní v predikcích vývoje eura a předpokládáme úroveň 1,25 na konci roku,“ dodala zpráva.

Předpoklad Lloyds je v souladu s našimi modely, které, stejně jako zpráva, vidí klíčovou hranici na úrovni 1,15, respektive pouze decisivní prolomení této cenové linie jako potvrzení poklesu do predikované oblasti okolo 1,095. Na druhé straně pak vnímáme hodnotu 1,1850, respektive 1,20/1,22 jako pravděpodobnou a jejich realizace potvrzuje upside k úrovni resistence trend line na weekly chart. Nejednoznačně vnímáme IR diferenci ECB-FED a možný impakt TW připisujeme na vrub USD.

Graf: EUR/USD