Publikováno: v sekci: Novinky.

EUR / USD podpora na úrovni 1.1556 a v americké fázi obchodování uzavřel na úrovni 1.1684. Pár dosáhl maxima na 1.1682 a minima na úrovni 1.1628. Euro v pátek posílilo proti dolaru, poté, co lídři Evropské unie dosáhli dohody o migraci, která ulehčila tlak na německou kancléřku Angelu Merkel, ale obchodníci shodně uváděli, že zisky mohou být krátkodobé kvůli hlubokým neshodám a rozdělení v rámci EU. Summit, který se táhl do brzkého pátečního rána přinesl nejasné závazky od vedoucích představitelů EU k posílení vnějších hranic a vytvoření nových středisek pro záchyt migrantů.

Dohoda ulehčila tlaků a velmi napjatým vztahům mezi Itálií a zbytkem obchodního bloku a euro následně posílilo proti dolaru. Inflace v Eurozóně dosáhla nejvyšší úrovně za více než jeden rok, neboť vzrůstající ceny energií měly značný vliv na růst cen nad cíl Evropské centrální banky, i když jen dočasně, ukázaly údaje z Eurostatu v pátek, že Inflace v 19 zemích, které sdílejí euro, se v červnu zvýšila na 2,0 procenta ze 1,9 procenta v předchozím měsíci, což je v souladu s očekáváním analytiků, neboť velký nárůst energetických nákladů více než kompenzoval povlovný růst cen služeb a průmyslových výrobků.

Dolarový Index (DXY) vůči koši šesti hlavních měn poklesl o 0,7 procenta na 94,66, když ve čtvrtek vzrostl až na 95,534, což je úroveň, která byla naposledy viděna téměř před rokem. Navzdory pátečnímu poklesu index dosáhl v tomto čtvrtletí 5,5 procenta růstu, což je jeho první nárůst od posledního čtvrtletí roku 2016.

 

Graf: EUR/USD