Láká vás dynamický svět kapitálových trhů? Rádi byste začali investovat, ale nemáte zkušenosti a znalosti? S čím tedy začít a co všechno byste měli vědět ještě dříve, než se rozhodnete vstoupit do světa burz a investic?

Alfou i omegou úspěchu na finančních trzích jsou dostatečné vědomosti a zkušenosti, které promítáte do svých investičních rozhodnutí. Bez nich je vaše šance na úspěch velmi malá.

Kapitálové trhy

Kapitálový trh je jedním z nejdůležitějších prvků každé dobře fungující ekonomiky. Setkávají se zde dvě základní skupiny: emitenti a investoři. Emitenti chtějí především získat na trhu finance pro rozvoj svého podnikání a investoři jsou na něm proto, aby zhodnotili své volné finanční prostředky vhodnou investicí. Základní úloha kapitálového trhu je tedy přenos finančních prostředků od investorů k emitentům. Aby vše fungovalo rychle, efektivně a organizovaně, existuje burza. Na ní se střetává nabídka a poptávka investičních instrumentů a výsledkem je stanovení ceny tzv. kurzu.

Na kapitálovém trhu působí i Česká národní banka a Ministerstvo financí, kteří zastávají funkci dohledového orgánu a vytváří pravidla pro jeho fungování.

Do čeho je možné na burze investovat?

Investic existuje několik typů:

  • akcie
  • forex (měny)
  • komodity
  • cenné papíry
  • finanční deriváty
  • fondy
  • reality
  • a další instrumenty

Každá investice má svou charakteristiku, přednosti, zápory a jinou míru rizika. Záleží pouze na vašem rozhodnutí, co vám bude nejvíce vyhovovat. Výběr je široký!

Jak být úspěšný investor

Jestliže chcete být opravdu úspěšní a na kapitálových trzích vydělat, musíte se učit a vzdělávat. Možností existuje několik. Můžete vyzkoušet odbornou literaturu či jiné dostupné texty. Ovšem knihy nemluví a pochopení tak složité problematiky je náročnější.

A právě z tohoto důvodu byly vytvořeny online kurzy od WS Academy, protože názorná videa řeknou mnohem více než pouze strohý text.

Webináře

WS Academy nabízí rozsáhlý program výuky prostřednictvím on-line webinářů, kde jsou podrobně rozebrány důležité informace, které by měl každý začátečník znát. Naučíte se základní pojmy, jak se orientovat v grafech nebo proč je technická analýza důležitá. Proč byste měli znát hodnoty nezaměstnanosti či HDP a k čemu jsou vám trendy a trendové linie. Jedná se o elementární informace, bez kterých se na burze neobejdete!

Chcete doopravdy obchodovat, dosahovat zisků a nevíte, jak začít? Začněte se vzdělávat s WS Academy a zjistěte, co potřebuje začínající obchodník, a jak být v tradingu úspěšní.

První kurz je zdarma!