Publikováno: v sekci: Novinky.

Většina křížových parit NZD/XXX se výrazně zvýšila na základě novozélandských pozitivních dat..
 
Hospodářství Nového Zélandu ve druhém čtvrtletí 2018 zvýšilo ve druhém čtvrtletí výkon o 1,0 procent, když v předchozím čtvrtletí dosáhlo 0,5 procenta; očekávání trhu bylo 0,7 procenta. Jednalo se o největší čtvrtletní nárůst za dva roky, protože 15 z 16 odvětví rostlo. ANZ byl mírně pod tržním mediánem, na úrovni 0,7% q / q. Jako vždy jsou údaje o HDP daty, které se vztahují k aktivitě v dubnu, květnu a červnu, zatímco reálně se blížíme ke konci třetího čtvrtletí.
 
Údaje jsou však pro trh důležité, protože určuje výchozí bod pro odhad „produkčních možností“ rezervy (volné kapacity v ekonomice) a tím i střednědobé inflační tlaky.
 
Ve svém prohlášení o měnové politice v srpnu RBNZ zněla méně sebevědomě ohledně dosažení cíle jádrové inflaci v přijatelném časovém horizontu, takže jakékoliv zklamání v HDP by pravděpodobně afektovalo trh, který již odhaduje zhruba 40% „cut“ OCR v příštích 12 měsících. Na horní straně, výsledek blížící se k 1%, se může snížit tyto předpoklady – v závislosti na tom, jak důležité budou dočasné faktory.
 
NZD/USD: Tento pár pokračoval ve svém růstu, překonal úrovní 0,6697, potenciál pro další zisky až 0,6725 (srpové high), pokud sentiment rizika zůstane optimistický.
 

 
NZD/JPY: Tento cross překonal a opět spadl pod hranici 75. Aktuálně na downtrend rezistenci. Podpora 74.40 Odolnost 75.30.
 

 
AUD/NZD: Bears dále posílili, od včerejší uzavírací ceny 1.0904 na současných 1.0888.
 

 
Údaje o silném HDP pomáhají NZD nadále držet soliní outperformance, prolomit rezistence a držet na párech silné momentum.