Publikováno: v sekci: Novinky.

US PCE
• Osobní spotřeba a údaje o příjmech poskytují informace o spotřebitelském sentimentu. Spotřebitelé mají tendenci utrácet více, pokud budou vnímat nadcházející čas jako příznivý a z hlediska jejich hmotného zabezpečení relativně bezpečný.• Zvýšení příjmů také zlepšuje sentiment a kupní sílu spotřebitelů. Během posledních dvou let Federální rezerva opakovaně deklarovala, že růst příjmů byl robustní.
• Cenový index PCE nebo deflátor PCE je preferovaným ukazatelem inflace Fedu. Tento ukazatel je tedy mimořádně důležitý, protože členové Federálního rezervního fondu budou pozorně sledovat inflaci pro následné úpravy klíčových sazeb (IR). Fed zvýšil v roce 2017 úrokové sazby o 25 bazických bodů třikrát a předpokládá další čtyři zvýšení v roce 2018, ale skutečný počet změn IR je funkcí aktuální inflace. Fed v letošním roce (2018) již dvakrát IR zvýšil; poprve v březnu a podruhé v červnu.
Minulé trendy –
• Cenový index PCE, který byl z velké části způsoben cenou ropy, začal klesat z 1,8% r / r v polovině roku 2014 na 0,1% r / r v červnu 2015. V listopadu 2015 se trend obrátil. Po stálém růstu v roce 2016 se PCE inflace v roce 12017 opět dostala pod tlak. PCE inflace se od února 2017 snížila z 2,1 procenta (únor) na 1,6 procenta (září 2017). V červnu 2018 byla PCE inflace na úrovni 2,2% y / y.
• Core PCE, minulý měsíc vzrostl o 1,9 procenta / y.
• Podle sdělení Fedu se příjmy stále zvyšují. V červnu vzrostl o 0,4 procenta.
• Ve srovnání s příjmy se výdaje v průběhu let držely v utlumu. Teprve v roce 2018 vykázaly známky oživení. V červnu vzrostly výdaje o 0,4 procenta.
Očekávání –
• Očekává se, že osobní příjem v červenci vzroste o 0,3 procenta, zatímco výdaje se očekávají na úrovni 0,4 procenta. Růst indexu PCE se očekává na úrovni 2,2% r / r.
Dopad na trh –
Vzhledem k tomu, že trh nemá žádné pochybnosti o předpokládaném zvýšení Fed IR, inflace bude jedním z nejdůležitějších faktorů při určování zvýšení sazeb. Vyšší než očekávané příjmy a výdaje pravděpodobně povzbudí S & P 500 a dolarový index (DXY), které jsou v současné době obchodovány na úrovni 2910 a 94,49.